UrjU:n viikkokisat 15.7.

15.7.2019

Viikkokisat
Urjalan Urheilijat
15.07.2019

P5 40m
1)   Aatu Jaatinen                    UrjU                      9,86             
2)   Roni Marjamäki                   UrjU                      9,88             
3)   Oliver Sakala                    UrjU                      10,69            
4)   Aleksi Salonen                   UrjU                      11,19            
5)   Rasmus Leander                   UrjU                      11,21            
6)   Sisu Vesakoski                   UrjU                      11,41            
7)   Toivo Niemelä                    UrjU                      11,46            

Loppukilpailu erä 1
1)   Aatu Jaatinen                    UrjU                      9,86             
2)   Roni Marjamäki                   UrjU                      9,88             
3)   Toivo Niemelä                    UrjU                      11,46            

Loppukilpailu erä 2
1)   Oliver Sakala                    UrjU                      10,69            
2)   Aleksi Salonen                   UrjU                      11,19            
3)   Rasmus Leander                   UrjU                      11,21            
4)   Sisu Vesakoski                   UrjU                      11,41            


T5 40m
1)   Armi Rytky                       UrjU                      10,48            
2)   Iina Tulonen                     UrjU                      10,62            
3)   Virella Ojala                    UrjU                      10,65            
4)   Kiti Vehmaa                      ToijVa                    10,98            
5)   Aada Valonen                     UrjU                      11,00            
6)   Venla Paija                      UrjU                      11,05            
7)   Lempi Harju                      UrjU                      11,12            
8)   Jarona Niemelä                   UrjU                      11,41            
9)   Fanny Koskinen                   UrjU                      12,62            
10)  Pihla Toorikka                   UrjU                      12,95            
11)  Aava Viitasaari                  UrjU                      13,20            
12)  Oona Marjamäki                   UrjU                      20,34            

Loppukilpailu erä 1
1)   Kiti Vehmaa                      ToijVa                    10,98            
2)   Aada Valonen                     UrjU                      11,00            
3)   Jarona Niemelä                   UrjU                      11,41            
4)   Fanny Koskinen                   UrjU                      12,62            
5)   Pihla Toorikka                   UrjU                      12,95            
6)   Oona Marjamäki                   UrjU                      20,34            

Loppukilpailu erä 2
1)   Armi Rytky                       UrjU                      10,48            
2)   Iina Tulonen                     UrjU                      10,62            
3)   Virella Ojala                    UrjU                      10,65            
4)   Venla Paija                      UrjU                      11,05            
5)   Lempi Harju                      UrjU                      11,12            
6)   Aava Viitasaari                  UrjU                      13,20            


P7 40m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Mikkola                   TampPy                    7,86             
2)   Arttu Kaleva                     UrjU                      8,58             
3)   Eetu Glueck                      UrjU                      9,08             
4)   Urho Rajala                      LempKiYU                  9,74             
5)   Santeri Salonen                  UrjU                      9,99             


T7 40m
1)   Sissi Vesakoski                  UrjU                      7,68             
2)   Sohvi Mäkinen                    TampPy                    8,18             
3)   Lyydia Toivonen                  UrjU                      8,40             
4)   Neela Challagonda                UrjU                      8,59             
5)   Elli Toorikka                    UrjU                      8,63             
6)   Ilona Oikkonen                   Porin YU                  9,05             
7)   Nella Koskinen                   UrjU                      9,27             
8)   Hanna-Riina Kilpinen             UrjU                      9,29             
9)   Emilia Kyllönen                  UrjU                      9,52             
10)  Kerttu Mäkinen                   UrjU                      9,66             
11)  Aliisa Niemonen                  UrjU                      9,80             
12)  Helmi Kannisto                   UrjU                      10,44            
13)  Sara-Linnea Rajala               UrjU                      10,70            
     Maia Joenpalo                    UrjU                      DNS              

Loppukilpailu erä 1
1)   Sissi Vesakoski                  UrjU                      7,68             
2)   Neela Challagonda                UrjU                      8,59             
3)   Ilona Oikkonen                   Porin YU                  9,05             
4)   Nella Koskinen                   UrjU                      9,27             

Loppukilpailu erä 2
1)   Lyydia Toivonen                  UrjU                      8,40             
2)   Kerttu Mäkinen                   UrjU                      9,66             
3)   Helmi Kannisto                   UrjU                      10,44            
4)   Sara-Linnea Rajala               UrjU                      10,70            
     Maia Joenpalo                    UrjU                      DNS              

Loppukilpailu erä 3
1)   Sohvi Mäkinen                    TampPy                    8,18             
2)   Elli Toorikka                    UrjU                      8,63             
3)   Hanna-Riina Kilpinen             UrjU                      9,29             
4)   Emilia Kyllönen                  UrjU                      9,52             
5)   Aliisa Niemonen                  UrjU                      9,80             


P9 40m
1)   Eino Korpela                     TammRy                    6,90             
2)   Eeli Heiska                      TuUL                      6,91             
3)   Eemeli Rönnemaa                  LiedPa                    7,34             
4)   Joel Mehtonen                    UrjU                      7,51             
5)   Atte Leino                       KangU                     7,60             
6)   Onni Mäkinen                     UrjU                      7,67             
7)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  7,76             
8)   Elmo Vesakoski                   UrjU                      8,03             
9)   Anton Lindén                     LoimLei                   8,10             
10)  Mikko Kumpulainen                UrjU                      8,41             
11)  Kalle Hannu                      UrjU                      8,49             

Loppukilpailu erä 1
1)   Eeli Heiska                      TuUL                      6,91             
2)   Joel Mehtonen                    UrjU                      7,51             
3)   Atte Leino                       KangU                     7,60             
4)   Anton Lindén                     LoimLei                   8,10             
5)   Mikko Kumpulainen                UrjU                      8,41             
6)   Kalle Hannu                      UrjU                      8,49             

Loppukilpailu erä 2
1)   Eino Korpela                     TammRy                    6,90             
2)   Eemeli Rönnemaa                  LiedPa                    7,34             
3)   Onni Mäkinen                     UrjU                      7,67             
4)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  7,76             
5)   Elmo Vesakoski                   UrjU                      8,03             


T9 40m
1)   Minja Kaunisharju                ForssSa                   7,23             
2)   Alisa Oikkonen                   PorinYU                   7,30             
3)   Anni Kaleva                      UrjU                      7,51             
3)   Viia Ojala                       UrjU                      7,51             
5)   Ella Rajala                      LempKiYU                  7,64             
6)   Emmi Vankka                      UrjU                      7,66             
7)   Enia Taipale                     UrjU                      7,70             
8)   Kaisa Nikkilä                    UrjU                      8,14             
9)   Alma Challagonda                 UrjU                      8,18             
10)  Iida Salonen                     UrjU                      8,19             
11)  Emma Puolakka                                              8,68             
12)  Kaisla Hannu                     UrjU                      9,04             

Loppukilpailu erä 1
1)   Minja Kaunisharju                ForssSa                   7,23             
2)   Anni Kaleva                      UrjU                      7,51             
3)   Emmi Vankka                      UrjU                      7,66             
4)   Iida Salonen                     UrjU                      8,19             
5)   Emma Puolakka                                              8,68             
6)   Kaisla Hannu                     UrjU                      9,04             

Loppukilpailu erä 2
1)   Alisa Oikkonen                   PorinYU                   7,30             
2)   Viia Ojala                       UrjU                      7,51             
3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  7,64             
4)   Enia Taipale                     UrjU                      7,70             
5)   Kaisa Nikkilä                    UrjU                      8,14             
6)   Alma Challagonda                 UrjU                      8,18             


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eeli Heiska                      TuUL                      102              
     70     80     86     92     98     102    106   
     o      o      xo     o      xo     xo     xxx   

2)   Atte Leino                       KangU                     92               
     80     86     92     98    
     o      o      o      xxx   

3)   Eino Korpela                     TammRy                    92               
     86     92     98    
     xo     o      xxx   

4)   Anton Lindén                     LoimLei                   92               
     70     80     86     92     98    
     o      xo     xxo    xo     xxx   

5)   Elmo Vesakoski                   UrjU                      92               
     70     80     86     92     98    
     o      o      xxo    xxo    xxx   

6)   Elmer Kivistö                    UrjU                      86               
     70     80     86     92    
     o      o      o      xxx   

7)   Kalle Hannu                      UrjU                      70               
     70     80    
     xo     xx-   

 

T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Emma Toivonen                    LoimLei                   116              
     106    109    116    120   
     o      o      xo     xxx   

2)   Anni Kaleva                      UrjU                      98               
     70     80     86     92     98     102   
     o      o      o      o      o      xxx   

3)   Ella Rajala                      LempKiYU                  92               
     70     80     86     92     98    
     o      o      o      o      xxx   

4)   Enia Taipale                     UrjU                      86               
     70     80     86     92    
     o      o      o      xxx   

5)   Emmi Vankka                      UrjU                      86               
     70     80     86     92    
     xo     o      xxo    xxx   

6)   Kaisla Hannu                     UrjU                      80               
     70     80     86    
     o      o      xxx   

 

P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tapio Vuorentausta               KoskKai                   22,32            
     18,47  20,36  22,32  20,33 

2)   Atte Leino                       KangU                     19,27            
     x      19,27  18,70  12,71 

3)   Eeli Heiska                      TuUL                      13,50            
     12,54  12,84  13,50  12,82 

4)   Elmo Vesakoski                   UrjU                      12,27            
     9,94   9,67   12,08  12,27 

5)   Aatu Koivula                     UrjU                      10,96            
     10,96  9,17   9,69   10,56 

6)   Anton Lindén                     LoimLei                   9,83             
     9,83   5,26   x      5,81  

7)   Kalle Hannu                      UrjU                      8,16             
     x      7,02   8,16   5,36  

 

T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ella Rajala                      LempKiYU                  13,54            
     11,20  9,98   13,54  11,91 

2)   Emma Toivonen                    LoimLei                   13,43            
     12,38  11,56  12,58  13,43 

3)   Emmi Vankka                      UrjU                      10,56            
     10,56  9,30   10,31  9,97  

4)   Minja Kaunisharju                ForssSa                   9,86             
     9,42   9,86   8,21   7,45  

5)   Viia Ojala                       UrjU                      5,59             
     x      5,59   x      4,74  

6)   Kaisla Hannu                     UrjU                      4,27             
     3,57   4,18   4,27   2,49  

 

P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Paavo Puolakka                   VantSa                    4.12,70          
2)   Onni Mäkinen                     UrjU                      4.16,30          


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Janette Vähäoja                  TampPy                    3.55,42          
2)   Ella Rajala                      LempKiYU                  4.04,54          
3)   Mimmi Mäkinen                    TampPy                    4.04,69          
4)   Reea Hiitelä                     NokU                      4.08,43          
5)   Aino Heikkilä                    TampPy                    4.14,47          
6)   Kerttu Kumpulainen               UrjU                      4.37,11          
     Fanni Paija                      UrjU                      DNS              


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   11,60            
2)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  12,02            
3)   Aapo Jaatinen                    UrjU                      15,71            
4)   Paavo Puolakka                   VantSa                    18,05            


T11 60m aidat
1)   Neea Keso                        TampPy                    10,78            
2)   Aino Heikkilä                    TampPy                    11,35            
3)   Elli Kurkikangas                 TammRy                    11,39            
4)   Fanni Paija                      UrjU                      11,53            
5)   Roosa Aulamo                     TampPy                    12,14            
6)   Emma Toivonen                    LoimLei                   13,10            
7)   Vilma Toivonen                   LoimLei                   13,70            
8)   Mimmi Mäkinen                    TampPy                    14,06            
9)   Reea Hiitelä                     NokU                      14,68            
10)  Kerttu Kumpulainen               UrjU                      15,72            

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Aino Heikkilä                    TampPy                    11,35            
2)   Emma Toivonen                    LoimLei                   13,10            
3)   Vilma Toivonen                   LoimLei                   13,70            
4)   Mimmi Mäkinen                    TampPy                    14,06            
5)   Kerttu Kumpulainen               UrjU                      15,72            

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,7
1)   Neea Keso                        TampPy                    10,78            
2)   Elli Kurkikangas                 TammRy                    11,39            
3)   Fanni Paija                      UrjU                      11,53            
4)   Roosa Aulamo                     TampPy                    12,14            
5)   Reea Hiitelä                     NokU                      14,68            


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  3,88             
     3,88   3,78   3,84   3,75  
                                

2)   Miro Varjonen                    RaisKu                    3,61             
     3,31   3,61   x      3,28  
                                

3)   Onni Mäkinen                     UrjU                      3,11             
     3,11   2,88   3,02   3,04  
                                

4)   Aapo Jaatinen                    UrjU                      2,92             
     2,92   2,64   x      2,88  
                                

 

T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Neea Keso                        TampPy                    4,09             
     4,02   4,09   4,08   3,94  
                                

2)   Mimmi Mäkinen                    TampPy                    3,50             
     3,33   3,36   3,40   3,50  
                                

3)   Vilma Toivonen                   LoimLei                   3,45             
     3,45   3,29   3,31   3,36  
                                

4)   Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  3,45             
     3,45   3,32   3,35   3,35  
                                

5)   Fanni Paija                      UrjU                      3,38             
     3,33   3,38   -      -     
                                

6)   Anni Mäkelä                      UrjU                      3,28             
     3,28   3,07   2,93   2,96  
                                

7)   Alisa Oikkonen                   PorinYU                   3,18             
     x      3,18   3,10   3,18  
                                

8)   Maiju Oikkonen                   Porin YU                  2,90             
     2,87   2,84   2,60   2,90  
                                

9)   Vilja Välimäki                   TammRy                    2,89             
     2,89   2,82   2,85   2,81  
                                

 

P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Miro Varjonen                    RaisKu                    17,69            
     16,57  16,68  17,27  17,69 

2)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   14,65            
     x      x      14,65  13,65 

3)   Aapo Jaatinen                    UrjU                      14,43            
     14,43  x      11,17  8,71  

4)   Atte Leino                       KangU                     13,50            
     13,50  12,01  13,44  12,72 

 

T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Neea Keso                        TampPy                    21,70            
     x      x      x      21,70 

2)   Milja Kaapu                      PunkalKu                  20,94            
     x      20,15  20,94  19,84 

3)   Vilja Välimäki                   TammRy                    20,85            
     20,85  20,10  x      17,46 

4)   Roosa Aulamo                     TampPy                    20,65            
     19,03  20,65  17,58  17,98 

5)   Vilma Toivonen                   LoimLei                   18,57            
     17,56  18,57  16,42  18,31 

6)   Janette Vähäoja                  TampPy                    16,67            
     16,67  x      13,76  x     

7)   Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  15,61            
     x      x      14,04  15,61 

8)   Anni Mäkelä                      UrjU                      13,06            
     x      12,35  12,38  13,06 

9)   Mimmi Mäkinen                    TampPy                    12,21            
     x      9,11   12,21  x     

10)  Kerttu Kumpulainen               UrjU                      11,03            
     11,03  x      9,67   10,75 

 

P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Aleksi Jokela                    TammRy                    8,44             
2)   Juuso Oksanen                    UrjU                      8,84             
3)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  8,85             
4)   Rasmus Vankka                    UrjU                      10,05            
5)   Elias Eskola                     UrjU                      10,59            
6)   Juho Herrala                     TöysVe                    12,37            


T13 60m
1)   Saara Virkki                     SomE                      8,87             
2)   Viivi Välimäki                   TammRy                    9,03             
3)   Leena Hakala                     UrjU                      9,06             
4)   Saara Tallbacka                  UrjU                      9,24             
5)   Miina Paija                      UrjU                      9,43             
6)   Aliina Koivula                   UrjU                      9,59             
7)   Ella Mikkola                     TampPy                    9,73             
8)   Siiri Pohjamies                  UrjU                      9,82             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Saara Virkki                     SomE                      8,87             
2)   Aliina Koivula                   UrjU                      9,59             
3)   Ella Mikkola                     TampPy                    9,73             
4)   Siiri Pohjamies                  UrjU                      9,82             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,1
1)   Viivi Välimäki                   TammRy                    9,03             
2)   Leena Hakala                     UrjU                      9,06             
3)   Saara Tallbacka                  UrjU                      9,24             
4)   Miina Paija                      UrjU                      9,43             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  134              
     122    126    130    134    137   
     o      o      o      xo     xxx   

2)   Juho Herrala                     TöysVe                    134              
     122    126    130    134    137   
     o      o      xxo    xxo    xxx   

3)   Toivo Lehtinen                   UrjU                      126              
     112    118    122    126    130   
     o      o      o      o      x     

4)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   122              
     100    106    112    118    122    126   
     o      o      o      xo     xo     xxx   

5)   Rasmus Vankka                    UrjU                      112              
     100    106    112    118   
     o      o      o      xxx   

 

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saara Virkki                     SomE                      146              
     137    140    143    146    152   
     o      o      o      xo     xx-   

2)   Ella Mikkola                     TampPy                    143              
     126    130    134    137    140    143    146   
     o      o      o      o      o      xo     xxx   

3)   Peppi Vehmaa                     UrjU                      130              
     112    118    122    126    130    134   
     o      o      o      o      xxo    xxx   

4)   Leena Hakala                     UrjU                      122              
     106    112    118    122    126   
     o      o      o      o      xxx   

5)   Miina Paija                      UrjU                      122              
     112    118    122    126   
     o      o      xo     xxx   

6)   Aliina Koivula                   UrjU                      122              
     112    118    122    126   
     o      xo     xxo    xxx   

 

P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aleksi Jokela                    TammRy                    11,32            
     11,32  11,09  11,22  x      x      10,47 

2)   Juho Herrala                     TöysVe                    8,10             
     7,66   7,70   8,10   7,97   8,05   x     

3)   Elias Eskola                     UrjU                      7,48             
     7,48   x      x      x      7,19   x     

4)   Rasmus Vankka                    UrjU                      7,36             
     7,04   x      7,36   6,66   7,22   7,35  

 

T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viivi Välimäki                   TammRy                    10,03            
     9,73   x      9,71   10,03  x      x     

2)   Peppi Vehmaa                     UrjU                      8,65             
     8,52   7,74   7,78   8,16   8,65   8,10  

3)   Miina Paija                      UrjU                      8,44             
     7,77   7,79   8,44   6,60   7,36   x     

4)   Saara Tallbacka                  UrjU                      7,22             
     x      6,46   6,05   6,62   7,22   6,72  

5)   Vilja Välimäki                   TammRy                    6,91             
     6,62   5,96   6,79   6,52   6,91   6,70  

6)   Leena Hakala                     UrjU                      6,76             
     x      5,16   5,72   5,55   6,12   6,76  

7)   Aliina Koivula                   UrjU                      6,74             
     6,08   6,36   6,46   6,74   6,32   6,61  

8)   Siiri Pohjamies                  UrjU                      6,37             
     6,37   6,27   5,78   6,04   6,28   x     

 

P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Vili Välimäki                    TammRy                    12,87            
2)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  12,89            
3)   Jani Laakso                      TammRy                    13,22            
4)   Santtu Kalliomäki                NokU                      13,38            
5)   Anselmi Jaatinen                 UrjU                      13,95            


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Lotta Leander                    UrjU                      15,13            
2)   Annika Kontio                    UrjU                      15,73            


T15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Minttu Kaukonen                  LahdA                     50,64            
2)   Minea Lindén                     LoimLei                   52,24            


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Santtu Kalliomäki                NokU                      5,10 +0,0         
     4,78   4,98   4,94   5,10   4,91   x     
     -0,4   -0,7   -0,4   +0,0   -1,7   +0,4  

2)   Anselmi Jaatinen                 UrjU                      2,32 -0,6         
     x      2,32   x      x      x      x     
     -0,3   -0,6   -2,3   -1,6   -0,7   -1,7  

 

T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    4,63 -1,2         
     4,44   4,59   4,63   x      4,45   4,30  
     -1,4   +0,1   -1,2   -0,2   -0,4   -0,2  

2)   Minttu Kaukonen                  LahdA                     4,57 -1,7         
     4,27   4,57   4,27   4,36   4,51   4,57  
     -0,4   +0,2   -1,7   -0,2   -0,2   -1,7  

3)   Minea Lindén                     LoimLei                   4,43 -0,1         
     x      4,40   4,23   4,43   4,29   4,32  
     -1,1   +0,0   -1,4   -0,1   -0,6   -2,0  

4)   Viivi Välimäki                   TammRy                    4,34 -0,4         
     4,28   4,34   4,25   x      -      4,16  
     -0,7   -0,4   -1,1   +0,6          -0,5  

 

P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Vili Välimäki                    TammRy                    44,94            
     44,94  x      -      -      -      -     

2)   Samu Kauppi                      TammRy                    44,75            
     44,55  44,57  44,73  43,93  44,75  x     

 

T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Vilma Toivonen                   HämeenlTa                 38,93            
     38,45  38,93  36,33  x      x      36,92 

2)   Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    31,70            
     23,37  27,55  31,70  26,99  27,55  29,79 

3)   Veera Vuorentausta               KoskKai                   30,25            
     28,28  29,81  30,25  27,10  28,05  x     

4)   Minea Lindén                     LoimLei                   21,04            
     17,22  21,04  19,28  19,13  x      18,52 

5)   Lotta Leander                    UrjU                      20,13            
     16,91  x      17,89  17,11  18,06  20,13 

6)   Annika Kontio                    UrjU                      16,63            
     14,24  16,63  15,70  -      -      -     


N17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Siiri Mäkilä                     TammRy                    14,77            


M17 800m
Loppukilpailu
1)   Akseli Leino                     UrjU                      2.34,50          
2)   Juuso Oksanen                    UrjU                      2.43,14          
3)   Rasmus Vankka                    UrjU                      2.59,95          
4)   Ilmari Leino                     UrjU                      3.01,48          
5)   Elias Eskola                     UrjU                      3.40,71          


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Siiri Pohjamies                  UrjU                      2.47,82          
2)   Leena Hakala                     UrjU                      2.51,43          
3)   Lotta Leander                    UrjU                      2.57,99          
4)   Laura Sanden                     UrjU                      2.59,87          
     Emilia Eskola                    UrjU                      3.50,51          


N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Maryana Ishanova                 HämeenlTa                 4,33 -1,8         
     x      x      x      x      4,33   x     
     -0,4   -1,1   +1,1   +0,2   -1,8   +0,4  

2)   Laura Sanden                     UrjU                      4,03 -1,5         
     3,40   2,58   x      3,58   3,59   4,03  
     -0,4   +0,0   +0,0   -2,5   +0,0   -1,5